Menu Zamknij

Klub Mieszkańca Stradom w fformie

podsumowanie klubu mieszkańca Klub Mieszkańca Stradom w fformie

Dzisiaj na konferencji prasowej w „Konduktorowni” Urząd Miasta Częstochowa przekazał oficjalnie naszje fundacji zadanie “Stradom w fformie” z zakresu Organizowania Społeczności Lokalnej na terenie sześciu dzielnic.
„Do tej pory działały dwa takie OSL. To było na Starym Mieście oraz al. Pokoju, natomiast teraz w sumie będzie sześć takich punktów, w których społeczność będzie się organizowała” – mówi Małgorzata Mruszczyk, dyrektor MOPS.
Na terenie Stradomia zadanie „Stradom w fformie” przez najbliższe dwa lata będzie realizowała Fundacja FFORMA razem z Stowarzyszeniem Pedagogiki Alternatywnej.
<h2>Co to oznacza dla dzielnicy Stradom?</h2>

Organizowanie Społeczności Lokalnej na Stradomiu to aktywizowanie mieszkańców, budowanie więzi sąsiedzkich i partnerskie podejście do problemów dzielnicy. „Stradom w fformie” to między innymi funkcjonowanie Klubu Mieszkańca, Klubu Gospodyń Miejskich, zajęcia dla seniorów, dzieci, Klub filmowy a także pikniki i zajęcia sportowe.
Jednakże to od Nas mieszkańców zależy, co dokładnie będzie przedmiotem funkcjonowania klubu. Idea organizowania Społeczności Lokalnej opiera się na wspólnych pomysłach i więzi mieszkańców.

„Nie sztuką jest zaproponowanie zajęć, w których mieszkańcy włączą się w mniejszym lub większym stopniu. Rolą Fundacji jest stworzenie pola do współpracy, aktywizowanie i wspólne praca nad tym, aby nasza dzielnica była coraz lepszym miejscem. To propozycje i aktywność mieszkańców jest najważniejsza.” – mówi Hubert Zasępa, prezes Fundacji FFORMA.

Organizacje mają teraz na realizację swoich planów dwa lata.
Będzie się działo!

Opublikowany wAktualności

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *