Menu Zamknij

Klub Mieszkańca Stradom w fformie

Dzisiaj na konferencji prasowej w „Konduktorowni” Urząd Miasta Częstochowa przekazał oficjalnie naszje fundacji zadanie “Stradom w fformie” z zakresu Organizowania Społeczności Lokalnej na terenie sześciu dzielnic.
„Do tej pory działały dwa takie OSL. To było na Starym Mieście oraz al. Pokoju, natomiast teraz w sumie będzie sześć takich punktów, w których społeczność będzie się organizowała” – mówi Małgorzata Mruszczyk, dyrektor MOPS.
Na terenie Stradomia zadanie „Stradom w fformie” przez najbliższe dwa lata będzie realizowała Fundacja FFORMA razem z Stowarzyszeniem Pedagogiki Alternatywnej.
<h2>Co to oznacza dla dzielnicy Stradom?</h2>

Organizowanie Społeczności Lokalnej na Stradomiu to aktywizowanie mieszkańców, budowanie więzi sąsiedzkich i partnerskie podejście do problemów dzielnicy. „Stradom w fformie” to między innymi funkcjonowanie Klubu Mieszkańca, Klubu Gospodyń Miejskich, zajęcia dla seniorów, dzieci, Klub filmowy a także pikniki i zajęcia sportowe.
Jednakże to od Nas mieszkańców zależy, co dokładnie będzie przedmiotem funkcjonowania klubu. Idea organizowania Społeczności Lokalnej opiera się na wspólnych pomysłach i więzi mieszkańców.

„Nie sztuką jest zaproponowanie zajęć, w których mieszkańcy włączą się w mniejszym lub większym stopniu. Rolą Fundacji jest stworzenie pola do współpracy, aktywizowanie i wspólne praca nad tym, aby nasza dzielnica była coraz lepszym miejscem. To propozycje i aktywność mieszkańców jest najważniejsza.” – mówi Hubert Zasępa, prezes Fundacji FFORMA.

Organizacje mają teraz na realizację swoich planów dwa lata.
Będzie się działo!