Menu Zamknij

Klub Mieszkańca na Stradomiu

Fundacja FFORMA wraz z partnerem – Stowarzyszeniem Pedagogiki Alternatywnej pragnie zaprosić do Klubu Mieszkańca “Stradom w fformie”, który znajduje się przy ul. Mehoffera 68 (za Fresh Market).

Jest to miejsce gdzie odbywają się zajęcia i spotkania. Celem działań jest zwiększenie integracji, budowanie poczucia przynależności, a także mobilizowanie i wspieranie aktywnej postawy uczestnictwa w życiu dzielnicy Stradom w Częstochowie.

Klub Mieszkańca “Stradom w fformie” to miejsce, w którym mieszkańcy mogą uczestniczyć w rozmaitych zajęciach:

Koło Gospodyń Miejskich

KGM to międzypokoleniowe spotkania integracyjne mieszkanek i mieszkańców dzielnicy Stradom.
Celem spotkań jest nauka nowych umiejętności, wymiana doświadczeń i przyjemne spędzanie czasu. W trakcie spotkań będą prowadzone m.in. zajęcia kulinarne i rękodzieła artystycznego.

Spotkania odbywają się we wtorki, od godz. 16:00.

Nestor w fformie

To cykl otwartych spotkań dla osób powyżej 50 r.ż nieaktywnych zawodowo. Spotkania mają na celu integrację i spotkania we wspólnej, ogólnodostępnej przestrzeni. Mieszkańcy będą mogli odwiedzać klub, aby integrować się, rozmawiać o wspólnych pomysłach. Nad spotkaniami będzie czuwał animator, którego rolą jest pomoc w realizacji pomysłów zgłoszonych przez uczestników, umożliwić spędzenie razem czasu czy też rozmowę przy kawie i herbacie.

Spotkania odbywają się w każdą środę, od godz. 13:30.

Wymiana sąsiedzka

W myśl zasady “oddaj jeśli już nie potrzebujesz – weź jeśli jest ci to potrzebne”, w klubie mieszkańca na niepotrzebne rzeczy czeka regał. My mieszkańcy będziemy mieli możliwość zostawienia niepotrzebnych przedmiotów, tak aby mogły służyć osobom, którym te przedmioty są potrzebne. Wymiana sąsiedzka to działanie mające na celu umożliwienie mieszkańcom łatwą wymianę niepotrzebnych ubrań, urządzeń AGD, książek, zabawek i innych sprawnych przedmiotów codziennego użytku.

Punkt Informacyjno- konstultacyjny

W każdy czwartek od godz. 13:00 do 17:00 zapraszamy do Stradomskiego Punktu Informacyjno- konstultacyjnego, w którym mieszkańcy będą mogli uzyskać informacje na temat działania Organizowania Społeczności Lokalnej na Stradomiu oraz bieżących spraw mieszkańców. Osoby korzystające z punktu będą mogły skorzystać z komputera z dostępem do Internetu, w celu wyszukania potrzebnych informacji. W ramach punktu dzieci będą mogły również, uzyskać pomoc w odrabianiu lekcji.

Klub filmowy

Klub filmowy to cykl spotkań filmowych połączony z panelem dyskusyjnym.

Spotkania odbywają się w każdy piątek, o godz. 16:00

Kino z klasą

Kino z klasą to integracyjne pokazy filmów familijnych i animowanych. Spotkania będą prowadzone dla dzieci i ich rodziców. Pokaz to okazja do spędzenia wspólnie czasu i integracji poza środowiskiem szkolnym.

Zajęcia dla dzieci będą odbywać się równolegle z Kołem Gospodyń Miejskich podobnie jak…

Zajęcia plastyczne

Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży. Celem zajęć jest rozwijanie kreatywności oraz umiejętności wzrokowo-manualnych. Będą odbywały się równolegle ze spotkaniami Koła Gospodyń Miejskich.

Zajęcia z majsterkowania

Zajęcia z majsterkowania to zajęcia mające na celu naukę renowacji, tworzenia przedmiotów użytkowych z materiałów recyklingowych oraz naukę wykonywania poprawnie czynności technicznych. Zajęcia skierowane są do wszystkich zainteresowanych rozwijaniem swoich umiejętności.

Gildia Graczy

Gildia graczy to regularne spotkania miłośników gier logicznych, planszowych i fabularnych. W trakcie zajęć uczestnicy będą wspólnie grać, recenzować i promować gry jako alternatywny sposób na spędzenie wolnego czasu.

Wsparcie przy nauce języków obcych

To punkt w którym mieszkańcy będą mogli uzyskać pomoc w nauce języków obcych. Dodatkowo animatorzy i osoby prowadzące zajęcia, będą udzielały wsparcia w poszukiwaniu osób obcojęzycznych, aby
móc prowadzić z nimi konwersację przez internet.

Oprócz zajęć w Klubie Mieszkańca, planowane są różnorakie działania, takie jak:

  • dni Stradomia- coroczny piknik integracyjny;
  • zawody sportowe “Ekstremalny bieg”;
  • rajdy rowerowe;
  • zajęcia z nordic walking;
  • konkurs plastyczny.

Bieżące informacje na temat przeprowadzonych i planowanych działań znajdziecie Państwo na stronie stradom.czest.pl oraz w naszym “Kwartalniku Stradomskim”.

Dodatkowo informacje można uzyskać:
Hubert Zasępa
tel. 664 789 894

Organizowanie Społeczności Lokalnej na terenie dzielnicy Stradom jest prowadzone w ramach projektu pn.: „Zmieniając dziś, projektujesz lepsze jutro” współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

ue