Menu Zamknij

Festiwal Czytaj! z fformą

Fundacja FFORMA wspiera Festiwal Czytaj! To już 5 edycja festiwalu popularnego wśród miłośników słowa. W jego ramach w najbliższą środę i czwartek w Klubie Mieszkańca Stradom w fformie, prowadzonego przez naszą fundację, zagoszczą dwa punkty z bogatego programu Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „Czytaj”.

Wulgarność treści, wulgarność formy.
Warsztaty pisania wierszy i prozy

Jak co roku Piotr Nita – poeta, pedagog, animator kultury zaprosi nas do wspólnej pracy nad tekstem. Tym razem będzie pieprznie, bo nauczymy się przetwarzać towarzyszące procesowi twórczemu ekstremalne emocje w arsenał środków literackiego wyrazu. Piotr opowie, kiedy warto być wulgarnym w sztuce i jak robić to dobrze.
Warsztaty kierowane są do osób powyżej 15. roku życia. Spotkanie odbędzie się w środę, 21 września 2016 r. o godz. 16:00 w Klubie Mieszkańca Stradom w fformie, ul. Mehoffera 68.
Wstęp na wydarzenie jest wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia prosimy przesyłać na e-mail organizatora: adam@festiwalczytaj.pl (w temacie proszę napisać „warsztaty literackie”, a w treści maila: imię, nazwisko, wiek i nr telefonu uczestnika).

Erotyki w Kole Gospodyń Miejskich.
Czytanie poezji

Po kilku latach przerwy organizatorzy wracają do miłej tradycji wspólnego czytania erotyków. Tym razem nasze zaproszenie do czytania literatury miłosnej, choć dalekiej od banalnych romansów, przyjęły Panie z Koła Gospodyń Miejskich z Klubu Mieszkańca Stradom w fformie. Panie będą miały okazję przeczytać wiersze m.in. Wiesławy Szymborskiej czy Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.
Spotkanie odbędzie się w czwartek, 22 września 2016 r. o godz. 17:00 w Klubie Mieszkańca Stradom w fformie, ul. Mehoffera 68.
W imieniu organizatorów Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „Czytaj” zapraszamy na oba wydarzenia.

Zajrzyj również na stronę festiwalczytaj.pl aby zobaczyć wszystkie punkty programu.