Dziennikarz, obywatel…

Serwis mieszkańca twojej dzielnicy

Od początku swojej działalności Fundacja FFORMA podejmuje działania mające za zadanie integrować społeczności lokalne. W tym celu tworzymy serwisy internetowe dla poszczególnych dzielnic miasta Częstochowy. Strony mają służyć do przekazywania aktualności, informacji o wydarzeniach kulturalnych i sportowych, historii oraz monitorowania aktywności rady miasta i dzielnicy. Najistotniejszym z punktu widzenia partycypacji publicznej jest stworzenie pola do dwustronnej komunikacji w ramach której mieszkańcy będą mogli kontaktować się z radnymi oraz współtworzyć z redakcją treść serwisu.
Portal i współistniejący z nim fanpage na Facebooku to swoiste forum dla debaty dotyczącej bieżących spraw dzielnicy. Podobne serwisy ruszają właśnie również w kolejnych częściach miasta. Chcemy zaangażować mieszkańców Częstochowy na płaszczyźnie lokalnej – dzielnicy, w której mieszkają.

Dziennikarz, obywatel, bohater…

Nasza Fundacja wspiera specyficzną formę wolontariatu – dziennikarstwo obywatelskie. Nasz dziennikarz to lokalny bohater który współtworzy redakcję poszczególnych portali, który – działając w interesie społecznym oraz na rzecz partycypacji publicznej – angażuje obywateli w życie publiczne.
Poszukiwany, poszukiwana…
Szukamy ludzi, którzy chcą współtworzyć z nami portale lokalne, a co za tym idzie – przyczyniać się do aktywizacji mieszkańców poszczególnych dzielnic. Doświadczenie nie jest najważniejsze – idea dziennikarstwa obywatelskiego zakłada, że zajmują się nim nie profesjonaliści czy zawodowcy, a „zwykli” obywatele, którzy piszą o sprawach im najbliższych.
Co dostajesz w zamian?
Zostając członkiem naszej redakcji nie tylko będziesz zdobywać doświadczenie, ale masz szansę uczestniczyć w szkoleniach, które będą doskonalić Twój warsztat. Ponieważ dziennikarz obywatelski ma takie same prawa, jak dziennikarz zawodowy, otrzymasz legitymację prasową i przywileje wynikające z prawa prasowego. Możesz sprawdzić się w pracy dziennikarza, pracy w grupie i w zadaniach indywidualnych. Oraz, co wcale nie mniej istotne, możesz przyczynić się do kreowania lepszej rzeczywistości miejsca, w którym żyjesz – lokalnej społeczności.

Serwisy mieszkańców

Twoja przeglądarka nie obsługuje plików SVG
Błeszno – bleszno.czest.pl
Częstochówka-Parkitka – czestochowka-parkitka.czest.pl
Dźbów – dzbow.czest.pl
Gnaszyn-Kawodrza – gnaszyn-kawodrza.czest.pl
Grabówka – grabowka.czest.pl
Kiedrzyn – kiedrzyn.czest.pl
Lisiniec – lisiniec.czest.pl
Mirów
Ostatni Grosz – ostatnigrosz.czest.pl
Podjasnogórska
Północ – polnoc.czest.pl
Raków – rakow.czest.pl
Śródmieście – srodmiescie.czest.pl
Stare Miasto – staremiasto.czest.pl
Stradom – stradom.czest.pl
Trzech Wieszczów – trzechwieszczow.czest.pl
Tysiąclecie – tysiaclecie.czest.pl
Wrzosowiak – wrzosowiak.czest.pl
Wyczerpy-Aniołów – wyczerpy-aniolow.czest.pl
Zawodzie-Dąbie – zawodzie-dabie.czest.pl

Dołącz do redakcji

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu (wymagane)

Jaką redakcję chcesz współtworzyć?
Chcę stworzyć nową redakcjęBłeszno – bleszno.czest.plCzęstochówka-Parkitka – czestochowka-parkitka.czest.plDźbów - dzbow.czest.plGnaszyn-Kawodrza – gnaszyn-kawodrza.czest.plGrabówka – grabowka.czest.plKiedrzyn – kiedrzyn.czest.plLisiniec – lisiniec.czest.plMirówOstatni Grosz – ostatnigrosz.czest.plPodjasnogórskaPółnoc – polnoc.czest.plRaków – rakow.czest.plŚródmieście – srodmiescie.czest.plStare Miasto – staremiasto.czest.plStradom – stradom.czest.plTrzech Wieszczów – trzechwieszczow.czest.plTysiąclecie – tysiaclecie.czest.plWrzosowiak – wrzosowiak.czest.plWyczerpy-Aniołów – wyczerpy-aniolow.czest.plZawodzie-Dąbie – zawodzie-dabie.czest.pl

Jaką funkcję chcesz pełnić w redakcji?

Jakie są Twoje zainteresowania?

Skąd dowiedziałeś się o nas?

wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).